Pasibaigus STEP programai

Baigėsi STEP tėvų grupės, finansuotos Kauno m. savivaldybės programai „Iniciatyvos Kaunui“

2017 m. spalio-gruodžio mėn. Kauno lopšelyje – darželyje „Sadutė“ vyko tėvų grupės pagal STEP1 0-5 programą, skirtą mažylių tėvams.
12 dalyvių (tėvelių/mamyčių) STEP programoje galėjo dalyvauti nemokamai, kadangi Kauno lopšelis – darželis „Sadutė“ ir Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija įgyvendino projektą „Tėvystės įgūdžių tobulinimas: augame drauge su vaiku nuo mažų dienų“. Projektu buvo siekiama - stiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius ir skatinti mažylių tėvus naudoti abipuse pagarba pagrįstus vaiko ugdymo metodus.
Kauno miesto savivaldybės progamai „Iniciatyvos Kaunui“ finansuojant projektą apie 100 tėvų galėjo dalyvauti STEP tėvų grupėse nemokamai net devyniose Kauno miesto ugdymo įstaigose: Kauno l/d „Vaikystė“, Kauno l/d „Sadutė“, Kauno l/d „Svirnelis“, Kauno Panemunės l/darželis, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus, Kauno mokykla – darželis „Šviesa“, Kauno l/d „Girinukas“, Kauno l/d „Šarkelė“, Kauno darželis „Rudnosiukas“.
Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, pozityvios tėvystės įgūdžius (demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt.) bei žinias išbandė praktiškai. Dalyvių atsiliepimai: • „Supratau, kad visi tėvai turi problemų su vaikų auklėjimu, kad visiems reikia tramdyti savo spontaniškas emocijas ir galvoti, kaip pasielgti tinkamai, kad vaiko elgesys būtų adekvatus. Šie mokymai padeda išsaugoti "sveikus" šeimos santykius, mokina kaip bendradarbiauti ir suprasti vieni kitus.“
• „Įgijau daug naujų žinių ir idėjų, kaip reikėtų tinkamai auklėti savo sūnų. STEP grupių mokymai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi. Džiaugiuosi, kad nusprendžiau dalyvauti šioje programoje.“
• „Labai džiaugiuosi, kad vyksta STEP programa. Išeinu su geromis emocijomis, didesniu pasitikėjimu savimi bei vaiku. Įgijau daugiau kantrybės ir žinojimo.“
• „STEP mokymai man davė daugiau pasitikėjimo savimi, po kiekvieno susitikimo išeidavau daug ramesnė. Man labai padėjo pagerinti santykius su vaiku.“
• „Tinkamai parengta ir ištransliuota programa. Sudominanti ir įtraukianti. Motyvuojantys pokyčiai.“
• „Esu be galo laiminga, kad turėjau galimybę dalyvauti užsiėmimuose, susipažinti su tiek nuostabių žmonių. Manau, kad ši programa labai reikalinga tėvams, norintiems užauginti pasitikinčius, laimingus, motyvuotus, bendradarbiaujančius, atsakingus vaikus. Siūlymas, kad ši programa būtų pasiekiama daugiau tėvų ir finansuojama valstybė.s“ 2018 m. sausio-vasario mėn. bus renkama nauja tėvų grupė (grupės pradžia vasario pabaigoje-kovo pradžioje).

Daugiau informacijos apie STEP tėvų grupes ir registraciją: www.stepgrupes.lt

Iki susitikimo, STEP programos vadovė Nijolė Kmitienė