Darželio lauko aplinka

Išoriniai darželio pokyčiai vaikų saugumo užtikrinimui ir sėkmingam ugdymuisi

Didelę dienos dalį mūsų darželyje praleidžiantys vaikai turi jaustis ne tik jaukiai, patogiai, bet ir saugiai. Jau keletą metų darželio vadovybė gaudavo nubaudas už vaikų saugumo neužtikrinimą, o ir ugdytinių tėveliai buvo nepatenkinti sena, surūdijusia ir nesaugia tvora. Šie metai – ypatingi tuo, kad pagaliau galime užtikrinti ne tik vaikų saugumą didelėje darželio teritorijoje, bet ir sėkmingesnį ugdymą.

Spalio mėnesio pabaigoje buvo užbaigti visi darželio teritorijos tvoros montavimo darbai. Įstaigos teritorija aptverta aukšta tvora, prižiūrima, tvarkoma. Todėl ugdytiniams čia saugu. Tinkamai sutvarkyta aplinka daro teigiamą įtaką vaiko ugdymui ir ugdo vaikų atsakomybę rūpintis jį supančia aplinka, pastebėti pokyčius, matyti grožį aplinkoje.

Džiugu, kad ugdytiniai neišbėgs į gatvę ir bus išvengta nelaimingų atsitikimų. Žinoma išvengsime ir į įstaigą galinčių patekti gyvūnų, kurie dažnai teršia smėlio dėžes. Išvengsime praeivių, kurie yra įpratę trumpinti kelią ir per darželio kiemą vestis šunis. Išvengsime lankytojų pasilinksminimo ir pasibuvimo vietų, šiukšlinimo, taros palikimo ir kitų problemų.

Darželio teritorija yra viena iš didžiausių Kauno mieste, kurioje nemažai žalumos, medžių, krūmų, gėlynų, sukurtos sąlygos natūralioje gamtinėje aplinkoje ir galimybės joje veikti, įvairiam judėjimui. Todėl turime daug erdvės tyrinėjimams išradingai panaudojant įvairius gamtos elementus - žemę, smėlį, akmenis, vandenį, augalus ir kt., galimybę gėrėtis, stebėti metų laikų pokyčius, būti fiziškai aktyvūs.

Šiuo metu lauko žaidimų aikšteles turi kiekviena grupė, kuriose įrengtos smėlio dėžės, apsirūpinta smėlio žaislais. Šiais metais buvo nupirkti dar du žaidimų įrenginiai, yra ir krepšinio aikštelė. Aikšteles supa medžiai, žemi tankūs krūmai tinkami gaudynėms ir slėpynėms. Nugenėtų medžių kamienai yra patogūs vaikams sėdėti, laipioti. Žemėje palikti nupjautų medžių kelmai skatina improvizuoti. Tvarkant teritoriją atvežta smulkių akmenukų tyrinėjimams, smulkiajai motorikai lavinti.  Sukurta erdvė daržovėms, vaistažolėms ir grupių pavadinimų atspindėjimo augalams. Sukurti gėlynai, kompostas, vaikų įsisavinimui apie ekologiją, gamtos reiškinius, gyvybinius procesus, augalus, išgyvenimui.

Užfiksuotus darželio lauko aplinkos pokyčius galite pamatyti galerijoje

Direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Martinaitienė
Informacija pateikta 2014 11 13